Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Вiвторок, 06 Сiчень 2015 12:42

Дипломатичні баталії

Rate this item
(0 votes)

Остан­ньо­го дня ми­ну­ло­го ро­ку в Ра­ді Без­пе­ки ООН від­бу­ло­ся по­ка­зо­ве го­ло­су­ван­ня про­ек­ту ре­зо­лю­ції що­до ви­знан­ня не­за­леж­но­сті Па­лес­ти­ни. Не менш очі­ку­ва­но США як по­стій­ний член Ра­ди Без­пе­ки на­кла­ли на цей до­ку­мент своє ве­то. До­сить на­їв­но бу­ло спо­ді­ва­ти­ся, що без ви­рі­шен­ня всіх спір­них проб­лем між із­ра­їль­тя­на­ми та па­лес­тин­ця­ми мож­ли­вий «про­рив» із між­на­род­ним ви­знан­ням не­за­леж­но­сті Па­лес­ти­ни.

Попри створену двадцять років тому Палестинську автономію, що тоді вважалося як вирішальний крок до остаточного мирного врегулювання, відтоді не було жодного позитивного зрушення в мирному процесі. Навіть спостерігався серйозний регрес. У 2001 році до влади в секторі Газа прийшли ісламські радикали руху «Хамас». Через десять років «арабські революції» 2011 року також не сприяли вирішенню палестинської проблеми. Навпаки, нові зони конфліктів, такі, як громадянська війна у Сирії, захоплення влади над значною територією Сирії та Іраку бойовиками екстремістської «Ісламської держави Леванту та Іраку» дещо відволікли увагу від ізраїльськопалестинських протиріч, які доти перебували в центрі близькосхідної політики.


Утім, палестинська дипломатія у 2012–2014 роках доклала чимало зусиль, аби стимулювати країни Євросоюзу до офіційного визнання незалежності Палестини, попри позицію Ізраїлю. У зазначеному контексті можна розглядати й чергову спробу палестинців домогтися визнання своєї незалежності від Ради Безпеки ООН.
Зрештою, навіть Велика Британія, маючи чималу власну мусульманську громаду, утрималася під час голосування відповідної резолюції. Палестинці розраховували на коливання адміністрації Барака Обами з цього питання. Його попередник від Демократичної партії на посаді президента — Білл Клінтон в останні роки свого другого терміну намагався забезпечити собі місце в історії шляхом врегулювання цього найбільш тривалого від часів Другої світової війни конфлікту. Йому палестинці й завдячують за набуття статусу автономії. Однак домовитися про державні кордони між майбутньою незалежною Палестиною та Ізраїлем, гарантувати військову безпеку Ізраїлю, визначитися зі статусом Єрусалиму, повернення палестинських біженців відтоді не вдалося. Без прогресу у вирішенні цих питань марно розраховувати на прорив у мирному врегулюванні.

Андрій МАРТИНОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».