Вiвторок Квiтень 16, 2024

П'ятниця, 03 Квiтень 2015 16:34

Європейські пристрасті

Чер­го­вий тур від­бо­ру до фі­наль­ної час­ти­ни чем­піо­на­ту Єв­ро­пи по­да­ру­вав убо­лі­валь­ни­кам кіль­ка не­спо­ді­ва­них ре­зуль­та­тів. Так, збір­на Ні­дер­лан­дів у мат­чі зі збір­ною Ту­реч­чи­ни зу­мі­ла вря­ту­ва­ти­ся ли­ше на остан­ній хви­ли­ні. Те ж са­ме сто­сує­ть­ся іта­лій­ців, які в про­ти­сто­ян­ні з бол­га­ра­ми за­би­ли за шість хви­лин до за­кін­чен­ня по­єдин­ку. А матч Чор­но­го­рія — Ро­сія вза­га­лі не бу­ло до­гра­но че­рез по­ве­дін­ку вбо­лі­валь­ни­ків.

ГРУПА А
Казахстан — Ісландія — 0:3 (0:2)
Голи: 0:1 — Гудйонсен (20), 0:2 — Б’ярнасон (32), 0:3 — Б’ярнасон (90)
Чехія — Латвія — 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Вішняков (30), 1:1 — Піларж (90)

Нідерланди — Туреччина — 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Йілмаз (37), 1:1 — Снейдер (90)
Збірна Нідерландів у матчі з Туреччиною виглядала непереконливо. Пропустивши на 37-й хвилині від Йілмаза, підопічні Гуса Хіддінка по-справжньому небезпечних моментів біля воріт суперника практично не створювали. Відчувалося, що «помаранчевим» не вистачало травмованих лідерів Роббена та ван Персі. У разі поразки Хіддінк ризикував залишитися без роботи, однак його рятівником став капітан Уеслі Снейдер — м’яч після його удару з-за меж штрафного майданчика зачепив голову Хунтелаара, опинився у сітці і приніс господарям нічию — 1:1.
Екс-нападник «Челсі» і «Барселони», який нині виступає за «Болтон», Ейдур Гудйонсен узяв участь у перемозі збірної Ісландії над Казахстаном (3:0), забивши перший гол у футболці національної команди з вересня 2009 року. Всього на рахунку Гудйонсена 25 м’ячів за збірну, що є її рекордом. А лідер групи — збірна Чехії втратила перші очки в нинішньому розіграші. Чеські футболісти вдома не зуміли переграти одного з аутсайдерів групи — збірну Латвії.

ГРУПА B
Ізраїль — Уельс — 0:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Ремзі (45), 0:2 — Бейл (50), 0:3 — Бейл (77)
Андорра — Боснія та Герцеговина — 0:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Джеко (21), 0:2 — Джеко (49), 0:3 — Джеко (62)
Бельгія — Кіпр — 5:0 (3:0)
Голи: 1:0 — Феллайні (21), 2:0 — Бентеке (35), 3:0 — Феллайні (66), 4:0 — Азар (67), 5:0 — Батшуаї (80)
Збірна Уельсу вперше за 28 років не програє в семи офіційних матчах поспіль (4 перемоги і 3 нічиї). Успішна серія команди Кріса Коулмана продовжилася завдяки впевненій перемозі над ізраїльтянами. Гарет Бейл оформив дубль і з дев’ятьма м’ячами став найкращим бомбардиром своєї збірної у кваліфікаційних кампаніях до Євро, випередивши Яна Раша (7 м’ячів).
Півзахисник донецького «Металурга» і капітан збірної Кіпру Константінос Макрідіс вийшов в основі матчу проти Бельгії, однак зарадити розгромній поразці своєї команди не зумів.

ГРУПА D
Грузія — Німеччина — 0:2 (0:2)
Голи: 0:1 — Ройс (39), 0:2 — Мюллер (44)
Шотландія — Гібралтар — 6:1 (4:1)
Голи: 1:0 — Мелоуні (18, пен.), 1:1 — Кассіаро (20), 2:1 — Флетчер (29), 3:1 — Мелоуні (34, пен.), 4:1 — Нейсміт (39), 5:1 — Флетчер (77), 6:1 — Флетчер (90)
Ірландія — Польща — 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Пешко (26), 1:1 — Лонг (90)
Збірна Грузії гідно протистояла чинним чемпіонам світу — німцям, проваливши лише завершення першого тайму, коли з інтервалом у п’ять хвилин пропустила удари Ройса і Мюллера. Тож офіційний дебют Кахи Цхададзе біля керма грузинської команди завершився домашньою поразкою з рахунком 0:2.
В іншому матчі групи D Гібралтар підтвердив репутацію команди, яка найбільше пропускає, отримавши чергові шість пробоїн. Цього разу від Шотландії (хет-триком відзначився Флетчер). Але й самі «карлики», нарешті, забили! Історичний гол, перший в офіційних зустрічах, записав на свій рахунок Лі Кассіаро.

ГРУПА E
Англія — Литва — 4:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Руні (6), 2:0 — Велбек (45), 3:0 — Стерлінг (58), 4:0 — Кейн (75)
Словенія — Сан-Марино — 6:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Ілічич (10), 2:0 — Кампл (49), 3:0 — Андраж Струна (50), 4:0 — Новакович (52), 5:0 — Лазаревич (73), 6:0 — Б. Ілич (88)
Швейцарія — Естонія — 3:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Шер (17), 2:0 — Джака (27), 3:0 — Сеферович (76)
Лідер групи — збірна Англії не залишила жодних шансів команді Латвії. Один із м’ячів на свій рахунок записав Уейн Руні, який упритул наблизився до бомбардирського рекорду Боббі Чарльтона. На рахунку Руні — 47 м’ячів за англійців, у Чарльтона — 49. До того ж у цьому матчі відзначився дебютант Харрі Кейн.

ГРУПА F
Північна Ірландія — Фінляндія — 2:1 (2:0)
Голи: 1:0 — Лаферті (33), 2:0 — Лафферті (38), 2:1 — Садік (90)
Румунія — Фарерські острови — 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 — Кешерю (21)
Угорщина — Греція — 0:0
Напередодні матчу з Румунією капітан збірної Фарерських островів Фродо Беньямінсен влаштувався працювати тюремним наглядачем. І все б нічого, але керівництво в’язниці не відпустило футболіста до Румунії. Тож фарерці грали і за себе, і за іншого хлопця і зуміли дати бій фавориту. Команда Ангела Йорданеску спромоглася забити лише один м’яч у ворота «карликів».
Збірна Північної Ірландії вдома впевнено розібралася з фінами. Знову блиснув результативністю найкращий бомбардир північноірландців Кайл Лафферті, який оформив дубль.

ГРУПА G
Ліхтенштейн — Австрія — 0:5 (0:2)
Голи: 0:1 — Харнік (14), 0:2 — Янко (16), 0:3 — Алаба (59), 0:4 — Юнузович (74), 0:5 — Арнаутович (90+3)
Молдова — Швеція — 0:2 (0:0)
Голи: 0:1 — Ібрагімович (46), 0:2 — Ібрагімович (84, пен.)
Чорногорія — Росія — 0:0 — матч перервано
У матчі Чорногорія — Росія, по суті, не знайшлося місця для футболу. На 8-й секунді матчу палаючий фаєр, кинутий із трибуни господарів, влучив у голову голкіпера збірної Росії Ігоря Акінфєєва. Німецький арбітр Айтекін зупинив гру і відправив команди в роздягальню. Але замість анонсованої диктором по стадіону паузи в 10 хвилин вона тривала близько півгодини — делегат матчу по телефону консультувався з президентом УЄФА Мішелем Платіні.
У підсумку було прийнято несподіване рішення про відновлення гри. Акінфєєва замінив Лодигін. Але на 66-й хвилині Роман Широков не реалізував пенальті, після чого на полі виникла сутичка між футболістами, і рефері знову зупинив матч, тепер уже остаточно. Крім того, у секторі вболівальників гостей були вивішені прапори «Новоросії», незважаючи на заборону подібного від УЄФА. А в перерві матчу агресивно налаштовані фанати обох збірних закидали один одного пляшками і сидіннями. Існує велика ймовірність того, що чорногорці отримають технічну поразку.

ГРУПА Н
Азербайджан — Мальта — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Гусейнов (4), 2:0 — Назаров (90)
Хорватія — Норвегія — 5:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Брозович (30), 2:0 — Перішич (54), 3:0 — Олич (65), 3:1 — Тетті (81), 4:1 — Шильденфельд (87), 5:1 — Пряньїч (90)
Болгарія — Італія — 2:2 (2:1)
Голи: 0:1 — Мінєв (4, авт.), 1:1 — Попов (11), 2:1 — Міцанскі (17), 2:2 — Мартінс (84)
Збірна Хорватії з «гірником» Срною і динамівцем Відою в основі в Загребі познущалася над одним із конкурентів за путівку на Євро-2016 — Норвегією (5:1). Крім шести голів, у цьому матчі був нереалізований гостями пенальті і видалення захисника «клітинних» Чорлука.
Зробили хорватам подарунок і італійці. Сталося це завдяки виїзній нічиї «Скуадри Адзурри» з Болгарією (2:2). Причому врятувати для себе очко команда Конте примудрилася лише на 84-й хвилині — героєм став дебютант, натуралізований бразилець із «Сампдорії» Едер Мартінс.

ГРУПА I
Албанія — Вірменія — 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Мовсісян (4), 1:1 — Маврай (77), 2:1 — Гаши (81)
Португалія — Сербія — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Карвалью (10), 1:1 — Матич (61), 2:1 — Коентрау (63)
Вірмени, забивши швидкий гол в Албанії, протягом півтора тайму утримували свою мінімальну перевагу. Але після видалення Амбарцумяна «здулися», дозволивши «гірським орлам» вирвати вольову перемогу (2:1).