№ 8 (24107)
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 24, 2017

Шановні читачі! Ви тримаєте в руках 24151-й випуск газети «Демократична Україна», що веде свій родовід від червня 1918 року. На жаль, змушені повідомити про призупинення виходу газети із січня 2017 року через брак коштів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми подолаємо негаразди і незабаром випуск газети буде відновлено. 

Редакційна колегія

П'ятниця, 26 Лютий 2016 17:41

Шанс для Марії Музичук

Найвизначніша шахова подія в історії України відбудеться у Львові з 1-го до 18 березня. Чинна чемпіонка світу Марія Музичук поміряється силами з китаянкою Хоу Іфань. Матч відбудеться в палаці Потоцьких, а церемонія урочистого відкриття та закриття турніру відбудеться в Театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.
До цього в Україні й близько не відбувалися події, статус яких міг би наблизитися до чемпіонського матчу. Найзначніші шахові турніри відбуваються у Росії, Америці, Англії. Тобто в країнах, де є гроші. Але не в Україні, яка, однак, славиться сильною школою і відомими вихованцями.

П'ятниця, 26 Лютий 2016 17:38

Реінкарнація «Ювентуса»

Два мат­чі, зі­гра­них цьо­го тиж­ня у Лі­зі чем­піо­нів, при­вер­та­ли під­ви­ще­ну ува­гу вбо­лі­валь­ни­ків. В них зу­стрі­ча­ли­ся гран­ди єв­ро­пей­сько­го фут­бо­лу — «Ювен­тус» — «Ба­ва­рія» та «Ар­се­нал» — «Бар­се­ло­на».

У поєдинку з «Баварією» головний тренер «Ювентуса» Массіміліано Аллегрі вирішив зіграти другим номером. Перевага мюнхенців була абсолютною і трансформувалася у 75% володіння м’ячем після першого тайму.
Моментів біля воріт Буффона у перші 45 хвилин було чимало, а забила німецька машина лише одного разу. Наприкінці першого тайму відмінною передачею Кости скористався Мюллер, який пробив точнісінько в кут воріт Буффона.

Published in Футбол

Вітчизняних прихильників фехтування знову порадувала олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 та бронзова призерка Лондона-2012 Ольга Харлан. На етапі Кубка світу з фехтування на шаблях, який відбувся у бельгійському Сінт-Нікласі, українка здобула впевнену перемогу. В 1/8 фіналу наша співвітчизниця перемогла росіянку Єкатєріну Дяченко (15: 7), у чвертьфіналі вона з рахунком 15:6 здолала Роселлію Грегоріо з Італії.
У півфіналі Харлан виявилася сильнішою за олімпійську чемпіонку Кім Чжийон, яка представляє Південну Корею (15:6). А в фіналі Ольга з рахунком 15:10 перемогла ще одну представницю Росії — Яну Єгорян.

Вітчизняних прихильників фехтування знову порадувала олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 та бронзова призерка Лондона-2012 Ольга Харлан. На етапі Кубка світу з фехтування на шаблях, який відбувся у бельгійському Сінт-Нікласі, українка здобула впевнену перемогу. В 1/8 фіналу наша співвітчизниця перемогла росіянку Єкатєріну Дяченко (15: 7), у чвертьфіналі вона з рахунком 15:6 здолала Роселлію Грегоріо з Італії.
У півфіналі Харлан виявилася сильнішою за олімпійську чемпіонку Кім Чжийон, яка представляє Південну Корею (15:6). А в фіналі Ольга з рахунком 15:10 перемогла ще одну представницю Росії — Яну Єгорян.

П'ятниця, 26 Лютий 2016 17:32

«Динамо» без надії

Ки­їв­ське «Ди­на­мо» го­тує­ть­ся за­вер­ши­ти пер­шу в цьо­му сто­літ­ті участь у плей-оф Лі­ги чем­піо­нів УЄФА вже на ста­дії 1/8 фі­на­лу. Піс­ля до­маш­ньої по­раз­ки від анг­лій­сько­го «Ман­чес­тер Сі­ті» з ра­хун­ком 1:3 про ви­хід до чверть­фі­на­лу мо­жуть мрі­яти хі­ба що най­за­тя­ті­ші опти­міс­ти.

Кияни показали 24 лютого на полі НСК «Олімпійський» традиційний «весняний» футбол: із великим бажанням, непоганою фізичною готовністю, але водночас із браком ігрової практики, а не тренувальних спарингів.
На головний зимовий спаринг партнерів вивів 41-річний голкіпер Олександр Шовковський — єдиний із нинішніх футболістів «Динамо», хто особисто причетний до пам’ятних сторінок історії клубу кінця 90-х років минулого століття, коли візит до Києва був важким випробуванням і для «Барселони», і для «Баварії».

Published in Футбол

Ще на початку 70-х років ХХ століття американські вчені вперше виявили, що курячі яйця (точніше, їх жовтки) містять підвищену кількість холестерину, який теоретично здатний відкладатися на внутрішніх стінках судин у вигляді бляшок. Бляшки поступово закривають просвіт артерій і тим самим викликають кисневе голодування життєво важливих органів — серця та головного мозку.
Через зменшення припливу крові, насиченої киснем, підвищується ризик розвитку інфаркту міокарда та інсульту.

У підсумку курячі яйця стали у розвинених країнах справжніми ізгоями серед продуктів харчування — у США навіть були оприлюднені офіційні рекомендації у жодному разі не вживати в їжу більше трьох яєць на тиждень.

П'ятниця, 26 Лютий 2016 12:39

Хвороба Вільсона під контролем

29 ЛЮ­ТО­ГО — ДЕНЬ БО­РОТЬ­БИ З РІД­КІС­НИ­МИ ЗА­ХВО­РЮ­ВАН­НЯ­МИ

Най­більш рід­кіс­ний день у ка­лен­да­рі спе­ці­аль­но об­ра­но, щоб від­зна­чи­ти важ­ли­вість бо­роть­би з рід­кіс­ни­ми ге­не­тич­ни­ми і спад­ко­ви­ми за­хво­рю­ван­ня­ми. Втім, це не озна­чає, що лю­ди з осо­бли­ви­ми по­тре­ба­ми мо­жуть на­га­ду­ва­ти про се­бе тіль­ки раз на чо­ти­ри ро­ки. На­ступ­но­го не­ви­со­ко­сно­го ро­ку за­хо­ди про­йдуть 28 лю­то­го.
Са­ме в цей день по всій Єв­ро­пі і, зок­ре­ма, в Ук­раї­ні про­хо­дять ма­со­ві за­хо­ди, по­кли­ка­ні на­га­да­ти всім, що се­ред нас жи­вуть лю­ди з рід­кіс­ни­ми спад­ко­ви­ми за­хво­рю­ван­ня­ми.

7 БЕРЕЗНЯ — 80 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЯРОСЛАВА ІСАЄВИЧА (1936–2010), УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО, ІСТОРИКА, БІБЛІОГРАФА, АКАДЕМІКА НАН УКРАЇНИ

Ця сен­тен­ція з пра­ці Яро­сла­ва Іса­єви­ча «Ук­ра­їн­ське кни­го­ви­дан­ня: ви­то­ки, роз­ви­ток, проб­ле­ми» як­най­кра­ще ха­рак­те­ри­зує са­мо­го ав­то­ра, кот­рий че­рез на­уко­ві до­слі­джен­ня іс­то­рії на­ціо­наль­но­го кни­го­ви­дан­ня, віт­чиз­ня­ної куль­ту­ри все жит­тя пра­цю­вав на ут­вер­джен­ня ук­ра­їн­ської дер­жав­но­сті.

Народився Ярослав Дмитрович Ісаєвич 7 березня 1936 року в селі Верба, біля міста Дубна на Рівненщині, у вчительській родині.

Published in Особистість

3 БЕРЕЗНЯ — 120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ПАТОРЖИНСЬКОГО (1896–1960), УКРАЇНСЬКОГО СПІВАКА, ПЕДАГОГА, ФУНДАТОРА І ПЕРШОГО ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРАЛЬНОГО ТОВАРИСТВА

На жаль, ні­ко­ли не ба­чив йо­го за жит­тя, хо­ча меш­кав зов­сім по­руч із бу­дин­ком по ву­ли­ці Ма­рії Зань­ко­вець­кої, 4, у Ки­єві, де він жив про­тя­гом остан­ніх ро­ків. А про те, що він — ге­ні­аль­ний бас усіх ча­сів і на­ро­дів, я діз­нав­ся ли­ше у 1963-му, ко­ли на то­му бу­дин­ку з’яви­ла­ся ме­мо­рі­аль­на дош­ка Іва­ну Па­тор­жин­сько­му.
Від­то­ді не ми­нає й тиж­ня, аби вкот­ре не на­со­ло­див­ся ду­етом Ка­ра­ся та Одар­ки з опе­ри Гу­ла­ка-Ар­те­мов­сько­го «За­по­ро­жець за Ду­на­єм» у ви­ко­нан­ні Іва­на Па­тор­жин­сько­го й Ма­рії Лит­ви­нен­ко-Воль­ге­мут.

Published in Освіта

Наш спів­роз­мов­ник — спі­вак, по­ет і ви­ко­на­вець Во­ло­ди­мир Хо­мен­ко. Реш­ту про се­бе він роз­по­вість сам. За­зна­чи­мо ли­ше, що при­во­дом до зу­стрі­чі по­слу­гу­ва­ло те, що як ав­тор Во­ло­ди­мир Хо­мен­ко пе­рей­шов ру­бі­кон у 400 ав­тор­ських пі­сень. Йо­го тво­ри на­стіль­ки різ­но­ха­рак­тер­ні, що їх за­люб­ки ви­ко­ну­ють рок-му­зи­кан­ти і аран­жу­ють ака­де­міч­ні ком­по­зи­то­ри для хо­ро­вих ан­самб­лів.
На­ціо­наль­не ук­ра­їн­ське ра­діо при­хиль­но ста­вить­ся до твор­чо­сті Во­ло­ди­ми­ра Хо­мен­ка, час­то транс­лює йо­го піс­ні і ро­бить із ним пря­мі ефі­ри, уни­ка­ючи при то­му йо­го гос­тро­со­ці­аль­них пі­сень...

Published in Вітальня
Сторiнка 1 iз 3

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».