№ 41 (24088)
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Квiтень 28, 2017

Шановні читачі! Ви тримаєте в руках 24151-й випуск газети «Демократична Україна», що веде свій родовід від червня 1918 року. На жаль, змушені повідомити про призупинення виходу газети із січня 2017 року через брак коштів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми подолаємо негаразди і незабаром випуск газети буде відновлено. 

Редакційна колегія

Український боксер Віктор Постол в американському місті Карсон (це в сонячній Каліфорнії) виборов титул чемпіона світу за версією WBC у першій напівсередній вазі. У своєму 28-му переможному бою на професійному рингу він нокаутував у десятому раунді аргетинця Лукаса Мартіна Матіссе.
Для багатьох спостерігачів це стало сенсацією — Матіссе виходив на свій 41-й бій у кар’єрі професіонала в статусі беззаперечного фаворита, він має 37 перемог і статус грізного нокаутера — 34 цих тріумфи були здобуті беззаперечним способом.
У списку досягнень Постола нокаутів було значно менше (11 до зустрічі з аргентинцем), але при цьому не було й поразок.
На самому поєдинку в Карсоні було багато українських уболівальників з прапорами, а сам 31-річний Постол вийшов у ринг із футболкою з написом Pray For Ukraine («Моліться за Україну»).

Published in Бокс
П'ятниця, 09 Жовтень 2015 15:13

Тур фаворитів

У де­ся­то­му ту­рі чем­піо­на­ту Ук­раї­ни з фут­бо­лу у прем’­єр-лі­зі всі лі­де­ри здо­бу­ли пе­ре­мо­ги. При­чо­му су­пер­ни­ки «Ди­на­мо», «Шах­та­ря» та «Дніп­ра» не спро­мог­ли­ся за­би­ти у їх­ні во­ро­та жод­но­го м’яча.

Після поразки у Лізі чемпіонів від французького ПСЖ у матчі української першості проти одеського «Чорноморця» Мірча Луческу був змушений робити певні корективи. Так, у центрі поля дебютував у прем’єр-лізі Микола Матвієнко, який замінив Ярослава Ракицького. Був відсутній у центрі оборони і Іван Ордець, якого змінив досвідчений Олександр Кучер. Залишилися у запасі П’ятов, Тайсон, Марлос та Олександр Гладкий. Як результат — склад вийшов експериментальним. Черговий шанс отримав проявити себе Бернард.
У «Чорноморця» ситуація вкрай важка. Востаннє команда з Одеси у внутрішній першості перемагала 8 листопада минулого року. Гра розпочалася за явної переваги донеччан. І вже на 8-й хвилині Боровик у власному штрафному майданчику порушив правила проти Коваленка. Арбітр усе бачив і призначив пенальті, який удало реалізував найкращий бомбардир поточного сезону Тейшейра.

Published in Футбол
П'ятниця, 09 Жовтень 2015 15:01

Зміцнюємо імунітет

Цьо­го ро­ку осінь по­да­ру­ва­ла ще один по-літ­ньо­му теп­лий мі­сяць, але по­пе­ре­ду — зи­ма, і тре­ба до неї під­го­ту­ва­ти­ся: встиг­ну­ти зро­би­ти ві­та­мін­ні за­го­тів­лі і по­чи­на­ти зміц­нен­ня іму­ні­те­ту всіх до­мо­чад­ців. А до­по­мо­же нам під­ви­щи­ти опір­ність ор­га­ніз­му — про­ти­стоя­ти зов­ніш­нім не­га­тив­ним фак­то­рам — ці­ла низ­ка про­дук­тів.

Це горіхи, журавлина, імбир, калина, козине молоко, кориця, лавровий лист, мед, морква, мумійо, обліпиха, овес, перга бджолина (пилок), пивні дріжджі, прополіс, редька, сироватка, фруктова суміш, чага, шипшина, яблучний оцет. Ось ці продукти нам і потрібно намагатися включати до щоденного раціону як з лікувальною, так і профілактичною метою.
Цього разу йтиметься про маловідомі властивості давно відомих овочів — моркви, редьки і часнику.

Віт­чиз­ня­ну ме­ди­ци­ну ни­ні кри­ти­ку­ють прак­тич­но всі. Не влаш­то­вує ні якість об­слу­го­ву­ван­ня, ні ці­ни. Ба­га­то та­кож го­во­рять про не­об­хід­ність ре­фор­ми в охо­ро­ні здо­ров’я. Але як, її про­во­ди­ти, ні­хто кон­крет­но по­яс­ни­ти не мо­же. Дум­ки тут різ­ні.
Од­нак іс­ну­ють проб­ле­ми, не ви­рі­шив­ши які всі ідеї за­ли­шать­ся ли­ше на рів­ні роз­мов. Од­на з них — кад­ри. Без на­яв­но­сті ви­со­ко­ква­лі­фі­ко­ва­них фа­хів­ців якіс­ну ме­ди­ци­ну не ство­риш, як не ста­рай­ся, пе­ре­ко­на­ний Вік­тор Ко­зін — ге­не­раль­ний ди­рек­тор ві­до­мої клі­ні­ки ISIDA, що спе­ціа­лі­зує­ть­ся на ам­бу­ла­тор­ній до­по­мо­зі ва­гіт­ним, аку­шер­стві та лі­ку­ван­ні без­плід­дя.

За словами керівника сучасної клініки, хоч скільки б говорили про реформування охорони здоров’я, без хорошого лікаря, класної медсестри успішна медицина неможлива, адже йдеться про безпеку пацієнта. «На жаль, ми перебуваємо в тій точці розвитку, коли здійснити реформи швидше, ніж за 10–15 років, неможливо. Причина в тому, що необхідно виконати цілий комплекс заходів — спочатку навчити вчителів, потім учителі навчать учнів. І в цьому плані це довгий термін», — вважає він.

Ко­ли в зо­ні АТО ук­ра­їн­ські во­яки за­зна­ють по­ра­нень, їм на до­по­мо­гу при­хо­дять вій­сь­ко­ві ме­ди­ки. Стар­ший сер­жант На­цгвар­дії Ук­раї­ни Ва­дим Ко­но­пльов із Хар­ко­ва з пер­ших днів на вій­ні. Він — на­чаль­ник ме­дич­но­го пунк­ту пат­руль­но­го ба­таль­йо­на. Про стан ме­ди­ци­ни на пе­ре­до­вій та ви­пад­ки по­ря­тун­ку во­яків Ва­дим Ко­но­пльов роз­по­вів ко­рес­пон­ден­ту «ДУ».

— Вадиме Олександровичу, розкажіть, як Ви потрапили в армію?
— Закінчив медичний коледж. Зустрів у Харкові свою другу половинку. Пішов в армію. Військовий медик — перспективна професія, зарплата на той час була ще гідна. Пішов працювати. Освоїв військові ази. В армії вже три з половиною роки.

Published in Військо

Наш спів­роз­мов­ник — спі­вак, по­ет, ак­тор, ді­яч куль­ту­ри Вік­тор Ва­си­льо­вич Жен­чен­ко.
Ві­до­мий опер­ний та ка­мер­ний бас, що пра­цю­вав со­ліс­том До­нець­ко­го те­ат­ру опе­ри та ба­ле­ту та На­ціо­наль­ної фі­лар­мо­нії Ук­раї­ни, 1975 р. всту­пив до На­ціо­наль­ної спіл­ки пись­мен­ни­ків Ук­раї­ни. Є ав­то­ром чис­лен­них по­етич­них кни­жок, ба­га­то пе­ре­кла­дав по­езію і про­зу з узбець­кої, ка­зах­ської, хор­ват­ської мов. Уміє ша­ну­ва­ти і куль­ти­ву­ва­ти як тра­ди­цію, так і мо­дерн.
Вік­тор Жен­чен­ко — за­слу­же­ний ді­яч мис­тецтв і за­слу­же­ний ар­тист Ук­раї­ни, ла­уре­ат пре­мії імені А. Ма­лиш­ка, ка­ва­лер ор­де­нів свя­то­го рів­но­апос­толь­но­го кня­зя Во­ло­ди­ми­ра Ве­ли­ко­го, свя­то­го ар­хі­стра­ти­га Ми­ха­їла. Три­ва­лий час ми­тець пра­цю­вав в апа­ра­ті Ук­ра­їн­сько­го фон­ду куль­ту­ри.

Published in Вітальня

23 жовтня у Києві в Жовтневому палаці відбудеться концерт Євгена Хмари та відомого музиканта Дідьє Маруані, повідомляє i-pro.kiev.ua. Лідер групи Space прилетить до Києва, щоб виступити в концерті українського піаніста.
Піаніст-віртуоз Євген Хмара з дитинства був прихильником Space і вже в юному віці міг виконати багато пісень Дідьє Маруані на піаніно. Знайомство з кумиром і музичним наставником відбулося 1996 року, під час українських гастролей Space. Талант семирічного хлопчика, який безпомилково відтворював пісні колективу на синтезаторі, настільки вразив французького гостя, що Дідьє пообіцяв — якщо той не кине заняття музикою, під час наступного приїзду Space в Україні вони вийдуть на сцену удвох. Легендарний музикант дотримав свого слова — у 2001 році Space став головним хедлайнером Фестивалю «Таврійські ігри», під час виступу Дідьє Маруані на сцені акомпанував одинадцятирічний піаніст — Євген Хмара.

Published in Культура

14 ЖОВТНЯ — 75 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСЯ СЕРДЮКА (1940–2010), УКРАЇНСЬКОГО КІНОАКТОРА, НАРОДНОГО АРТИСТА УКРАЇНИ

Олек­сандр Олек­сан­дро­вич Сер­дюк зі­грав у більш як 100 стріч­ках за ті май­же со­рок ро­ків, що був штат­ним ак­то­ром Кі­но­сту­дії іме­ні Олек­сан­дра Дов­же­нка. Згід­но з філь­мо­гра­фі­єю що­річ­но брав участь у ство­рен­ні 3–4 філь­мів! І до всьо­го (і це по­ка­зо­во!) май­же у кож­ній ро­лі він був в об­ра­зі ге­ро­їч­но­му, ко­заць­ко­му, тож і ву­са свої ши­кар­ні ні­ко­ли не го­лив, бо ж справж­ній ар­тист має бу­ти го­то­вим за пер­шим по­кли­ком ре­жи­сер­ським ско­чи­ти на ко­ня і з’яви­тись у кад­рі.

Цілком закономірно, що добре знані стрічки — «Пропала грамота», «Легенда про княгиню Ольгу», «Гетьманські клейноди», «Молитва за гетьмана Мазепу», «Роксолана», «Тарас Бульба» — геть не можна уявити без колоритних, переконливих і напрочуд щирих героїв, створених незабутнім Лесем Сердюком.

Published in Культура

Вже ста­ло доб­рою тра­ди­цією, що Ки­їв­ський на­ціо­наль­ний ака­де­міч­ний те­атр опе­ре­ти від­кри­ває но­вий се­зон яс­кра­вим кон­цер­том, що за­зви­чай від­бу­ває­ть­ся при пов­но­му ан­шла­гу.

Цього разу охочих теж виявилося більше, ніж могла вмістити глядацька зала. А кому пощастило, той був приємно здивований цікавою і різноманітною програмою, представленою того вечора.
«Сьогоднішній вечір — це і класичний напрям, такий як симфонічна музика, опера, оперета, і сучасний. Ви побачите класний мюзикл, представлений нині в Європі. Ми не могли пройти повз такі номери, адже Україна — це Європа. Такий музичний шлях інтеграції України для нас є важливим. Ви також побачите сучасну європейську естраду», — підкреслив напередодні гала-концерту директор та художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський.

Published in Культура
П'ятниця, 09 Жовтень 2015 12:20

Чи має бути ціна на газ ринковою?

Ни­ні в Ук­раї­ні ці­ни на газ для на­се­лен­ня ре­гу­люю­ть­ся дер­жа­вою і є штуч­но за­ни­же­ни­ми по­рів­ня­но з рин­ко­ви­ми. Це спри­чи­няє низ­ку проб­лем для еко­но­мі­ки та доб­ро­бу­ту на­ших спів­гро­ма­дян, ствер­джу­ють екс­пер­ти Цен­тру еко­но­міч­ної стра­те­гії.

Зокрема, низькі ціни не покривають витрат «Нафтогазу» на закупівлю блакитного палива для потреб домогосподарств, а дефіцит покривається за рахунок держави. Різниця в цінах для населення та промисловості (більш ніж у п’ять разів на кінець 2014 року) створює стимули для корупції.
Занижена ціна призводить до падіння власного видобутку газу (близько 1 млрд кубометрів на рік — за даними «Укргазвидобування») та збільшує імпортозалежність. Низькі ціни не мотивують до заощадження енергії, залишаючи енергоефективність комунального сектора вкрай низькою. Занижена ціна збільшує соціальну несправедливість — субсидується споживання як багатих, так і бідних, але при цьому багаті споживають більше газу.

Published in Економіка
Сторiнка 1 iз 2

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».